Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Torneio Nacional de Mestres 2018/2019

последно ажурирање19.08.2019 19:51:09, Creator/Last Upload: portuguese chess federation (licence 22)

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеИДФидеИДФЕД.РтгИполКлуб/Град
5
IMROCHA Sergio107451900404POR2353Fc Barreirense
8
IMDIAS Paulo Jorge Guimaraes148131900803POR2314A.Xat - Montemor-O-Novo
9
NMFIDALGO André Neves353441933620POR2261Santoantoniense Fc
4
NMREIS Luis Sousa126641900609POR2161Axportugal /Atlantidiagonal
10
FERREIRA Hugo Miguel Da Costa299981915940POR2142Ferroviarios Do Barreiro
3
MARGARIDO Jose258401914227POR2135Profigaia/ Escola Profiss
7
NMRODRIGUES Afonso Teotonio R M107271901656POR2134Academia De Xadrez A.Xat
2
FERNANDES Miguel Antonio326431920456POR2108Aa Coimbra
1
EGGERT Alberto296654139500RUS2103Amadora Xadrez
6
FIDALGO Daniel Neves353431934279POR2089Santoantoniense Fc
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 24.05.2020 09:15
PixFuture exclusive partner, masthead,