Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

LUSAKA PROVINCE CHESS LEAGUE 2019-STREAM B

последно ажурирање25.08.2019 22:51:06, Creator/Last Upload: zambia chess-federation

Пласман со партии

Рк.Екипа1a1b2a2b3a3b4a4b5a5b6a6b7a7b8a8b9a9b10a10b ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1NKWAZI *  * 256665466665187,50
2GREEN BUFFALOES4 *  * ½344246654373,50
3RED ARROWS *  * 454552556664280,50
4PAIPA PANO322 *  * 523426642959,50
5NAPSA B124121 *  * 5635265652862,50
6MTENDERE02½1141 *  * 4366062349,00
7UNZA00½430323 *  * 1455552146,00
8YOFOSO KINGS12½½½12114052 *  * 3431936,50
9PCZ STARS0000000001031102 *  * 34715,00
10NIPA00½100½001011030 *  * 112,00

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints