Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Campeonato Nacional Individual Absoluto - Fase Final 2018/2019

последно ажурирање15.09.2019 14:08:51, Creator/Last Upload: portuguese chess federation (licence 22)

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеИДФидеИДФЕД.РтгИполКлуб/Град
2GMGALEGO Luis Miguel A Brito9111900072POR2501Assembleia Figueirense
1IMDAMASO Rui86791900030POR2416A.Xat - Montemor-O-Novo
9GMFERNANDES Antonio2361900021POR2368Axportugal /Atlantidiagonal
7IMSOUSA André Miguel V Ventura306741917617POR2362Academia Xadrez Gaia
4IMROCHA Sergio107451900404POR2356Fc Barreirense
3FMVEIGA José Francisco Reis P N344501930087POR2345Exp - Escola Xadrez Porto
8IMDIAS Paulo Jorge Guimaraes148131900803POR2322A.Xat - Montemor-O-Novo
6NMFIDALGO André Neves353441933620POR2261Santoantoniense Fc
10FMREGO Pedro Filipe Pinho233681904310POR2235A.Xat - Montemor-O-Novo
5FMLEONARDO João Paulo Lourenco36391900234POR2177Academia De Xadrez A.Xat
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead