Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

TORNEO INTERCONTINENTAL ALCOSSEBRE - BLITZ INAUGURAL "SUPER ISVER"

последно ажурирање04.10.2019 21:20:46, Creator/Last Upload: danivaquer

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.РтгполТипСк.Клуб/Град
1
Segura Lara Ramon2274000ESP1906CE Ruy López Vinaròs
2
Siludakis Hernan127965ARG1864INSArgentina
3
Villarroya Palatsi Vicente Joaquin54531608ESP1808CE Riu Sénia Benicarló
4
Vaquer Querol Daniel32064152ESP1613Escuela Ajedrez Castellón
5
AFMFerrer Joyera Oscar24591777ESP1561CE Riudoms
6
Teply Koutsky David24597171ESP1507U12CE Riu Sénia Benicarló
7
Garcia Roda Juan24540480ESP1461CE Alcalà de Xivert
8
Alonso Iserte Irene54725585ESP0wU14CE Massanadsa 90
9
Arias de Castro EloyESP0Escuela Ajedrez Castellón
10
Ebri VicentESP0CE Alcalà de Xivert
11
Gelida CarlosESP0INSCE Alcalà de Xivert
12
Jimenez Delgado Marc54532396ESP0U12CA Aldaia Educart
13
Muro Sunol JonathanESP0U08CE Alcalà de Xivert
14
Muro Sunol LeonardoESP0U08CE Alcalà de Xivert
15
Muro Sunol RodrigoESP0U12CE Alcalà de Xivert
16
Sala Roca VicenteESP0CE Alcalà de Xivert
17
Sancho Rubio AgustíESP0CE Amposta
18
Taus JuanmaESP0CE Alcalà de Xivert
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead