Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Campeonato Amador Sudeste/Centro-Oeste (Sub 2200) Título de MN e Inscrição no Brasileiro 2020

последно ажурирање28.10.2019 21:15:11, Creator/Last Upload: cbx - confederacao brasileira de xadrez

Стартна ранг листа

Бр. ИмеИДФидеИДФЕД.РтгИРтгНСк.Клуб/Град
1
NMNery Junior Jose Antonio3892104822BRA21402168DFDistrito Federal
2
NMMourao Igor A.C.Lofredo259252102544BRA21082200GOGoias
3
Ramos Bruce Vicente268322120372BRA20372063MGMinas Gerais
4
NMLage Pedro Ferreira359162154269BRA20342100RJRio de Janeiro
5
Soares Joao Carlos T. C.395452154552BRA20342090RJRio de Janeiro
6
Ribeiro Matheus Mendes Domingues49825324226923BRA20252012MGMinas Gerais
7
NMLapertosa Julio19492108976BRA20232040MGMinas Gerais
8
Barroso Hugo Mazochi4892322719814BRA18661882MGMinas Gerais
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead