Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Qualifikation LLB Salzburg

последно ажурирање25.06.2019 23:22:53, Creator/Last Upload: schachlandesverband salzburg

Пласман со партии

Рк.Екипа1a1b2a2b ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1ASKÖ Radstadt *  * 5,52,528,0660
2Raiba Taxenbach0,53,5 *  * 24,0320

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: Board Tie-Breaks of the whole tournament