Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

CAMPEONATO REGIONAL RÁPIDAS S. VICENTE - EQUIPAS

последно ажурирање08.06.2019 22:07:27, Creator/Last Upload: pinéu chess

Пласман со партии

Рк.Екипа1a1b2a2b3a3b ТБ1  ТБ2  ТБ3  ТБ4 
1PINÉU CHESS B *  * 22313210,562,8
2PINÉU CHESS A22 *  * 3313210,063,0
3FALCÕES DO NORTE½111 *  * 703,535,8

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (variabel)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)
Tie Break4: FIDE-Sonneborn-Berger-Tie-Break

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead