Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Campeonato Nacional Individual Feminino

последно ажурирање31.05.2019 13:25:12, Creator/Last Upload: federacao angolana de xadrez fax

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.РтгИполТипСк.Клуб/Град
1
WIMCaxita Esperanca10100903ANG1794Progresso Sambizanga
2
WFMPires Luzia10101012ANG17811º de Agosto
3
WFMJunior Ednazia10105980ANG1742Macovi Sport Club
4
WIMDomingos Maria10100768ANG1684Progresso Sambizanga
5
Gabriel Irineia10100776ANG16451º de Agosto
6
WCMJoao Delfina10100900ANG1566Progresso Sambizanga
7
Pires Henriquieta10101020ANG14571º de Agosto
8
Rocha Valquiria10100466ANG14551º de Agosto
9
Justino Sandira10107614ANG1436Macovi Sport Club
10
Da Costa Olga10103830ANG1401Macovi Sport Club
11
Constantino Joana10102094ANG1398Macovi Sport Club
12
Domingos Alexandra10102124ANG1384Macovi Sport Club
13
Santos Ana Dos10100962ANG1336Macovi Sport Club
14
Domingos Angela10102132ANG1254Macovi Sport Club
15
Fernando Telma10106910ANG1208Macovi Sport Club
16
Lindador Leonor10102205ANG1197Macovi Sport Club
17
Lourenco Eulalia10105999ANG1061Macovi Sport Club
18
Coquito EmiliaANG0Casa da Cultura Assaca K. Sul
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead