Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Turnamen Catur Beregu HUT PT. CKP Tahun 2019

последно ажурирање19.05.2019 17:26:14, Creator/Last Upload:

Конечен пласман после 3 Кола

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3 
12Dept CS330067,00
28Dept TAX320146,02
35Dept HRD320146,00
46Dept IT311134,51
51Dept ACC311134,51
63Dept FIN310223,00
77Dept MKT301213,50
84Dept GA301211,50

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints