Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2nd SECA Rapid Chess Open NOVICE SECTION

последно ажурирање19.05.2019 07:43:17, Creator/Last Upload: alex_karaivanov

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Bei HamkiCHN1000
2Cao KennyCHN1000
3Luo DannyCHN1000
4Zhang EricCHN950
5Baek JunwooCHN900
6Wu DavidCHN900
7Xu JunoCHN900
8Yuan KatyCHN900
9Zhang KevinCHN900
10Cici ZhangCHN850
11Tang JacquelineCHN850
12Zhao GeriCHN850
13Zhu CharlesCHN850