Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Мемориал Аралбая Махамбетова (до 10 лет)

последно ажурирање24.05.2019 09:16:24, Creator/Last Upload: kazakhstan chess federation (license 6)

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Khazhatuly Alikhan13731335KAZ1547Алматы
2Petukhov Alan13731190KAZ1468Актюбинская обл.
3Orazalina Nursulu13723979KAZ1451Павлодарская обл.
4Meirkhanuly Akylzhan13743481KAZ1420Кызылординская обл.
5Sultanbek Beibars13731220KAZ1419Алматы
6Dumanuly Sultanbeibarys13731963KAZ1370ВКО
7Sainov Sanzhar13734830KAZ1354Алматы
8Kanzharbay Medet13743341KAZ1334Туркестанская обл.
9Jumagulov Rustem13730142KAZ1330Нур-Султан
10Bolat Inayat13733125KAZ1312Нур-Султан
11Talgatov Nazar13743694KAZ1284Мангыстауская обл.
12Sakbayev Salimzhan13745301KAZ1266Карагандинская обл.
13Oskenbay Alisher13735586KAZ1252Шымкент
14Rakhat Edige13741950KAZ1246Нур-Султан
15Japparbekova Malika13732170KAZ1236Нур-Султан
16Yerbolatuly Yerkebulan13728040KAZ1236Туркестанская обл.
17Aiten Islam13749420KAZ1228Нур-Султан
18Murzabekov Adlet13727214KAZ1228Нур-Султан
19Assylkhan Asiya13752707KAZ1226Туркестанская обл.
20Kabylbek Yedil13744658KAZ1218Нур-Султан
21Adilkhanov Adilbek13725602KAZ1212Костанайская обл.
22Ali Kausar13729306KAZ1212Кызылординская обл.
23Segizbayev Iskander13738992KAZ1212Акмолинская обл.
24Isaeva Ainura13806157KGZ1204Кыргызстан
25Baidauletov Ramzan13725610KAZ1198Костанайская обл.
26Mukhambet Eraly13743511KAZ1198Актюбинская обл.
27Olzha Alimansur13730061KAZ1196Атырауская обл.
28Esentay Arsen13748610KAZ1193Алматинская обл.
29Zharas Dinnur13743864KAZ1193Туркестанская обл.
30Rashid Bakdaulet13738968KAZ1189Кызылординская обл.
31Iglikov Alan13726188KAZ1180Костанайская обл.
32Savitskiy Vladimir13739999KAZ1180Карагандинская обл.
33Ainakul Nurislam13752103KAZ1167Шымкент
34Orazbay Gulsezim13743589KAZ1149Туркестанская обл.
35Aiken Aisha13740008KAZ1147Карагандинская обл.
36Myrzakerim Erasyl13728024KAZ1147Жамбылская обл.
37Dulat Adilkhan13737090KAZ1146Нур-Султан
38Agalykova Angelina13809571KGZ1145Кыргызстан
39Zulfukharova Dana13713469KAZ1138Жамбылская обл.
40Zhetpis Erzhan13740512KAZ1121Атырауская обл.
41Alemanova Yasmina13727206KAZ1112Нур-Султан
42Muzafar Beibarys13726242KAZ1112Туркестанская обл.
43Suraganov Amanzhan13722743KAZ1112Шымкент
44Yessengali Adizhan13743830KAZ1111Жамбылская обл.
45Kuralbek Arsen13738860KAZ1092
46Abylaikyzy Bibissara13740024KAZ1090Жамбылская обл.
47Sabyrbaykyzy Zarina13730088KAZ1085Атырауская обл.
48Kiribayeva Togzhan13739263KAZ1080ВКО
49Nurymbek Ramazan13752022KAZ1073Шымкент
50Bolat Ikhsan13741322KAZ1068Нур-Султан
51Meiramgaliev Alan13729730KAZ1067Павлодарская обл.
52Skurygina Sofiya13726420KAZ1059Нур-Султан
53Agzam Alisher13737139KAZ1056Нур-Султан
54Shormanov Daniel13727672KAZ1043Павлодарская обл.
55Seilbay Timur13741675KAZ1032Алматы
56Zhappar Khantenere13726528KAZ1022Кызылординская обл.
57Yerbol Mira13752774KAZ1019Актюбинская обл.
58Olefirenko Nikita13743562KAZ1018Мангыстауская обл.
59Danilov Dmitryi13751964KAZ1016ЗКО
60Abay NurassylKAZ0Кызылординская обл.
61Abdukarimov AltairKAZ0Кызылординская обл.
62Abdulla AydynKAZ0Кызылординская обл.
63Abdulla Merey13743112KAZ0Кызылординская обл.
64Abdullayev Ali13743937KAZ0Кызылординская обл.
65Abibulla ZhansayaKAZ0Актюбинская обл.
66Abuzharova Aidana13755960KAZ0Мангыстауская обл.
67Aidarkhan ArslanKAZ0Кызылординская обл.
68Aidyngali Dastan13751930KAZ0Актюбинская обл.
69Aiteshov Artur13743139KAZ0Мангыстауская обл.
70Akhatayeva AliyaKAZ0Кызылординская обл.
71Akylbek Eskendir13747860KAZ0ВКО
72Alimkhan Imangali13752120KAZ0Туркестанская обл.
73Alipbekov AisultanKAZ0Туркестанская обл.
74Altaibay AlmatKAZ0Кызылординская обл.
75Altybayeva Zhayna13752693KAZ0Шымкент
76Amalov AibarKAZ0Шымкент
77Amanzhol Khanzada13743171KAZ0Актюбинская обл.
78Anarbekuly AliaskarKAZ0Туркестанская обл.
79Arkharova AliyaKAZ0Кызылординская обл.
80Aryn Alidar13745735KAZ0Нур-Султан
81Aslankyzy KamilaKAZ0Жамбылская обл.
82Asylbek AidaKAZ0Мангыстауская обл.
83Aueskhan AmirKAZ0Нур-Султан
84Ayazbaiuly Bakdaulet13753320KAZ0Алматинская обл.
85Azatzhan Adil13751387KAZ0Алматы
86Azimkhan Abdurrakhim13752162KAZ0Туркестанская обл.
87Azimkhan Balnur13752715KAZ0Жамбылская обл.
88Bagdat MadiKAZ0Карагандинская обл.
89Baiamanov Zhantemir13824287KGZ0Кыргызстан
90Bakhyt Amira13743244KAZ0Атырауская обл.
91Bayture Temirlan13748416KAZ0Шымкент
92Belousov ArtyomKAZ0Жамбылская обл.
93Berik Irada13755170KAZ0
94Bukharbayev Nurmukhamed13743260KAZ0Нур-Султан
95Bychek Renat13739913KAZ0Нур-Султан
96Dauren Darmen13755579KAZ0Нур-Султан
97Dzhanybekov IbragimKAZ0Кызылординская обл.
98Eltay Arystan13751980KAZ0Актюбинская обл.
99Gabit YeldesKAZ0Кызылординская обл.
100Galymzhan DaniyarKAZ0ЗКО
101Ganibek ArsenKAZ0Нур-Султан
102Gurzhiy KirillKAZ0
103Imangali AiaruKAZ0Кызылординская обл.
104Iskakova Amina13752537KAZ0Жамбылская обл.
105Issabay IlyasKAZ0Нур-Султан
106Iznat Ibragim13743309KAZ0Кызылординская обл.
107Kalmagambetov Damir13743317KAZ0Кызылординская обл.
108Kanatkyzy Aizhuldyz13743333KAZ0Кызылординская обл.
109Kayratkyzy Kausar13752731KAZ0Кызылординская обл.
110Khasan AlimansurKAZ0Кызылординская обл.
111Khati Khadisha13745808KAZ0Нур-Султан
112Khegay Teona13752561KAZ0Шымкент
113Kinzhenova Aziza13745816KAZ0Павлодарская обл.
114Kuanyshbayev AbilmansurKAZ0Кызылординская обл.
115Kuanyshbek Nurdauren13746910KAZ0Мангыстауская обл.
116Kuanyshbekuly Daulet13746448KAZ0Алматы
117Kulkayurov Rakhymzhan13746928KAZ0Мангыстауская обл.
118Kuralbay Aisha13739921KAZ0Нур-Султан
119Kurmanbek Abylkassym13743430KAZ0Шымкент
120Li Vitaliy13738887KAZ0
121Makhambetiyar NurtoreKAZ0Кызылординская обл.
122Mamyrkanova Elgiza13753797KAZ0Алматинская обл.
123Mirambayev Baibolat13743503KAZ0Карагандинская обл.
124Moldagali AkerkeKAZ0Костанайская обл.
125Moldashev Alim13739930KAZ0Кызылординская обл.
126Mukhambetkali Tair13746979KAZ0Мангыстауская обл.
127Mukhamediyarova NurlygulKAZ0Кызылординская обл.
128Muradyan Tigran13746995KAZ0Мангыстауская обл.
129Muratbek BekarysKAZ0Жамбылская обл.
130Naiatilla DinmukhammedKAZ0Шымкент
131Nurymbek Mukhammedzhan13752332KAZ0Шымкент
132Omarov SanzharKAZ0Нур-Султан
133Onoglu AliKAZ0Атырауская обл.
134Oskenbay NurislamKAZ0Шымкент
135Ospanova MariyaKAZ0Кызылординская обл.
136Pyrmagambet RamazanKAZ0Кызылординская обл.
137Rakhmanberdy Aliaskar13747053KAZ0Атырауская обл.
138Rakhmetulla Kabi13745891KAZ0Нур-Султан
139Ramazanova Danelya13739336KAZ0Костанайская обл.
140Rodin Roman13750550KAZ0Мангыстауская обл.
141Rysbay NurtasKAZ0Кызылординская обл.
142Sabituly ImranKAZ0Кызылординская обл.
143Sadibek ZhubanyshKAZ0Кызылординская обл.
144Saduakassov Bauyrzhan13743627KAZ0Кызылординская обл.
145Sagynbayev NurislamKAZ0Актюбинская обл.
146Sagynbekova Zhibek13820621KGZ0Кыргызстан
147Sailaubek BaidauletKAZ0Кызылординская обл.
148Seitzhan KausarKAZ0Кызылординская обл.
149Shamshidden KarakatKAZ0Кызылординская обл.
150Shimelkov DenisKAZ0Шымкент

Покажи комплетна листа