Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2019 Chess In Shanghai- Weekly blitz@Park Tavern- May 16th, 2019

последно ажурирање16.05.2019 16:11:19, Creator/Last Upload: horuschina

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1AGMGiovanni Dy115203530PHL512
2AGMKaraivanov Alexander2905299BGR474
3Vidojevic MarjanSRB374
4Newbry Benjamin J30924634USA346
5Feuerstein MarioDEU335
6AFMZheng Frank331059585CHN314
7Day Mike30912792USA293
8Tayir JuratPOL293
9Munno MarioESP204
10AFMZhao Jeff150268288USA197
11Molina AlexESP181
12Pipitone AndreaITA176
13Jarnekull AnnaSWE167
14Liu ZiminCHN162
15D'amato PierITA142
16Potenza IngmarITA138
17Sun Furong8621330CHN130
18Chen ByronUSA106
19Guochen XieCHN55
20Ding AlanCHN23
21WIMYao Lan8610835CHN0
22Jiang LukasCHN0
23Wu Jiang JustinUSA0