Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

The Irish Team Rapid Championships 2019

последно ажурирање12.05.2019 23:11:09, Creator/Last Upload:

Пласман со партии

Рк.Екипа12345678 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1Bray * 3334421,0120
2Trinity1 * 3342420,5110
3Fried Fox1 * 44319,5120
4Who Keres?1 * 334418,080
5Millwall101 * 3212,050
6CCCC12011 * 218,020
7LLLD0½0022 * 26,531
8Skerries0010½32 * 6,531

Белешка:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints