Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2019 TN Mobile Premier Chess League (PCL)

последно ажурирање24.09.2019 08:12:09, Creator/Last Upload: namibia chess-federation

Пласман со партии

Рк.Екипа1a1b2a2b3a3b4a4b5a5b6a6b7a7b8a8b9a9b10a10b ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1CAPABLANCA CHESS CLUB *  * 232343344433255,50
2TAL'S WEEKEND CHESS ACADEMY½2 *  * 22332332846,00
3RUBINSTEIN CHESS ACADEMY½½ *  * 313323243432645,50
4GUNTHER HUSSELMAN CHESS CLUB12½1 *  * 2342232442141,00
5CHECKMATE CHESS CLUB2132 *  * 23143122039,50
63D GRANDMONSTERS CHESS CLUB012111102 *  * 232331631,00
7ZANDELL CHESS ACADEMY1½1212132 *  * ½3231331,50
8NUST CHESS CLUB½½220210½1 *  * 421228,50
9SACRAMENTO KINGS001½1½21321110 *  * 22822,00
10THE ZEED CHESS CLUB011½0100½20½1222 *  * 416,50

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints

Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead