Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

TRANSMISSÃO EM DIRECTO DA MESA 1 EM

http://view.livechesscloud.com/d0cca8e8-2abd-4e02-892b-995a3715897c?fbclid=IwAR1hzxt0PmDHzYgGBxbJsZxoEkes5ix2ZbG-A2rVQ2Rv_udbvqu8jtNpHuE

CAMPEONATO NACIONAL DE VETERANOS 2019

последно ажурирање28.04.2019 21:04:11, Creator/Last Upload: pinéu chess

Стартна ранг листа

Бр. ИмеИДФидеИДФЕД.РтгИКлуб/Град
1
Fernandes Luís De Pina2623600179CPV1629Pinéu Chess
2
Junior Aguinaldo Vera Cruz2523600250CPV1563Pinéu Chess
3
Moes Joaquim Carlos Alberto21928104CPV1405Pinéu Chess
4
Sousa Dos Reis Augusto3123600373CPV1187Ebsom - Escola B. Sec. Olavo M
5
Gomes José Pedro13223600829CPV0Oderf-Org. Desp. Ribeira Funda
6
Livramento Francisco Manuel Vieira8723600870CPV0Casa Do Benfica Da Cidade Da P
7
Mendes Manuel Olímpio236CPV0Clube Xadrez Assomada
8
Quatorze Álvaro M. Cortez13723600845CPV0Oderf-Org. Desp. Ribeira Funda
9
Silva Filoreno Dionisio218CPV0Sport Clube Escola Baltazar Lo
10
Tavares Mário Pereira235CPV0Casa Do Benfica Da Cidade Da P
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead