Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

I TORNEIO SEMI RÁPIDAS COMANDO PRIMEIRA REGIÃO MILITAR

последно ажурирање16.03.2019 16:01:28, Creator/Last Upload: pinéu chess

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
2ANDRADE ARMÉNIOCPV0CPRM - XADREZ
3BARROS CASIMIROCPV0CPRM - XADREZ
6DIAS ADNILSONCPV0CPRM - XADREZ
5INOCÊNCIO JÚLIOCPV0CPRM - XADREZ
7LEITE WILDIRCPV0CPRM - XADREZ
4LOPES ADILSONCPV0CPRM - XADREZ
1MOREIRA FLÁVIOCPV0CPRM - XADREZ
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead