Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

SÃO BENTO DO SUL -11 Circuito de Xadrez Rapido Colegio Froebel - 5 Etapa XADREZ EDUCA ----> 05 de OUTUBRO - ID FIDE 229823

последно ажурирање05.10.2019 14:32:52, Creator/Last Upload: xadrez educa - eduardo quintana sperb

Список на играчи по азбучен ред

Бр.ИмеФидеИДРтгФЕД.
1Fischer Junior Donaldo21402841853BRA