Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

17. Int. Schach-Open Neumarkt am Wallersee (AUT) A-Bewerb

последно ажурирање31.08.2019 19:38:46, Creator/Last Upload: schachclub neumarkt

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
8CMFleischer Frank4656385GER2237
7Frank Emanuel1625624AUT2233
2CMHinteregger Arthur1605038AUT2131
6MKMeyer Paul Hr. Dr.1604732AUT2044
4Donegani Peter4620020GER2013
3Heigerer Stefan1620770AUT1928
5Bergen Klaus1613316AUT1913
1Hasanovic Nurija14403951BIH1903
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2020 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead