Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Турнир на 3 разряд (ЦШК "ASTANA", 13-16.07.2018)

последно ажурирање17.07.2018 07:10:10, Creator/Last Upload: kazakhstan chess federation (license 6)

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1Азаматулы ЕлданKAZ0Акетаева Д.
2Бисимбеков ИмангалиKAZ0Бузыкаев
3Валеева ДарияKAZ0Алтын Босага
4Дуйсекина ДаригаKAZ0Акетаева Д.
5Жаманова ЕльданаKAZ0ЦШК
6Жами АмирсултанKAZ0ЦШК
7Жулькенов АдильKAZ0ЦШК
8Канат КемелKAZ0Ермырзыев Р.
9Карибаев АлижанKAZ0ЦШК
10Куандык КаусарKAZ0Бузыкаев
11Курал ЕрзатKAZ0ЦШК
12Онов АлиKAZ0ЦШК
13Сагнаев ТемирланKAZ0ЦШК
14Суранкулов СанжарKAZ0ЦШК
15Суханов НикитаKAZ0ЦШК
16Хабуев КириллKAZ0ЦШК