Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Campionatele Nationale pe echipe de copii U08 - sah clasic - 2018

последно ажурирање20.07.2018 10:50:23, Creator/Last Upload: romanian chess federation (licence 12)

Конечен пласман после 7 Кола

Рк.СНоЕкипаПартии  +   =   -  ТБ1  ТБ2  ТБ3  ТБ4 
16Csu Arad761013015,5192,5
22Cs Universitar de Sah Bucuresti A751111015,0167,8
34Cs Politehnica Iasi B74129114,5157,8
45Micul Sahist A73319111,5140,3
53Csm Bucuresti74038015,0128,5
69Clubul Central de Sah Bucuresti73228011,5112,5
71SCM Gloria Buzau74038011,0132,8
812Sah Club Galati74038011,063,5
98Cs Capablanca Iasi73137011,083,5
1010Cs Politehnica Iasi A73137010,5117,0
117Cs Universitar de Sah Bucuresti B73046010,076,8
1211Micul Sahist B72236010,052,8
1313Cs Unio Satu Mare7304608,534,0
1414Cs Colosseum Giurgiu72054010,049,0
1515Cs Comunal Dudestii Noi7106202,02,0
1616Cs Stiinta Miroslava7007001,02,0

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)
Tie Break4: FIDE-Sonneborn-Berger-Tie-Break