Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

FINAL 93º CAMPEONATO ARGENTINO SUPERIOR ABSOLUTO - Del 17 al 30 de Julio - PREOLÍMPICO BATUMI 2018

последно ажурирање30.07.2018 23:50:25, Creator/Last Upload: liga nacional de ajedrez

Стартна листа на играчи

Бр. ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
9
GMPichot Alan110973ARG2564FMDA
5
GMPeralta Fernando105309ARG2563FAOGBA
8
GMPerez Ponsa Federico117927ARG2547FMDA
12
IMReal De Azua Ernesto108154ARG2496FAOGBA
6
IMVillanueva Mario113433ARG2481FMDA
1
IMSosa Tomas121576ARG2467FAOGBA
7
IMAcosta Pablo Ismael124311ARG2432San Luis - La Punta
11
GMLorenzini Martin105570ARG2423ARA
14
IMPaveto Kevin173444ARG2416FMDA
10
GMSlipak Sergio100250ARG2411Villa Martelli
4
IMPierrot Facundo103250ARG2389FMDA
2
IMBenedetti Julio172545ARG2364ONG Lasker
3
Gomez Carlos David114669ARG2356FAOGBA
13
IMLujan Carolina109878ARG2329FAOGBA