Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Yaroslav Mudryj 2018 boys 13

последно ажурирање28.07.2018 13:02:24, Creator/Last Upload: sport chess federation yaroslavl region

Стартна ранг листа

Бр.ИмеИДФидеИДФЕД.РтгИРтгНСк.Клуб/Град
1Chugunov Vadim69444173130RUS182217211Ярославская область
2Smirnov Anton1131244172699RUS175518401Чувашская республика
3Makov Artem202644144776RUS174517791Свердловская область
4Shinkarov Artem489254153867RUS166716791Нижегородская область
5Gashev Matvei3383454176271RUS166117662Архангельская область
6Stepanov Pavel453144149352RUS164817931Ярославская область
7Tarasenko Iaroslav1439644196008RUS162917911Пензенская область
8Andreev Konstantin2695824239305RUS151716792Москва
9Rogov Matfey2015644191308RUS151116072Ярославская область
10Sokolov Dmitri212144150474RUS149114441Ярославская область
11Mertsalov Semen72654176638RUS148415932Ярославская область
12Potapov Dmitriy1478754195101RUS148216072Московская область
13Smirnov Yaroslav77244110839RUS146816031Вологодская область
14Kurnosov Egor1690544150385RUS145816062Ярославская область
15Grischenko Artem72444152876RUS143816922Ярославская область
16Pavlov Sergei454054188865RUS139815832Ярославская область
17Kaporikov Stanislav3383724266957RUS135914783Архангельская область
18Mertsalov Roman72854176611RUS133914231Ярославская область
19Tomov Evgeni235054177162RUS132016013Республика Коми
20Chumak Arsenii3837224279714RUS131015642Ярославская область
21Beilin Ilya455344149131RUS130915372Ярославская область
22Vanag Petr3354344102895RUS124314152Москва
23Kovalevskiy Georgiy213844143796RUS122614913Костромская область
24Gavrilyuk Ilya3857024281069RUS121014513Московская область
25Samarov Vladimir3523324272264RUS11931609Москва
26Kokorev Pyotr463554188695RUS118813292Ярославская область
27Moshkin Aleksandr3837624280135RUS117115912Ярославская область
28Ivanov Andrey3180624260223RUS11281113Ярославская область
29Ukhanov Savva1899524219789RUS112112842Ярославская область
30Shkambarnyi Petr S.8307734253688RUS11201233Москва
31Shaburov Nikita455644180322RUS11121160Ярославская область
32Kozlov Ruslan2359324287016RUS10741318Республика Коми
33Tsvetkov Dmitri1691244150512RUS107012382Ярославская область
34Oshchepkov Timofei1039744109814RUS015293Ярославская область
35Shturman Arseniy7425134275797RUS015223Ярославская область
36Melnikov Petr4253234384634RUS01421Архангельская область
37Aleksashov Mikhail74235RUS01363Ярославская область
38Enikeev Artem1690724204862RUS012742Ярославская область
39Grishin Artem2358934287310RUS01211Республика Коми
40Trubitsen Bogdan76057RUS01092Ярославская область
41Ershov Sergey E.4013824289329RUS01064Ярославская область
42Gusev Artem Dm169084RUS01033Ярославская область