Note: For at reducere serverbelastningen ved daglig skanning af alle links (dagligt mere end 100.000) af søgemaskiner såsom Google, Yahoo og andre, vil alle links der er ældre hvor slutdatoen er overskredet med mere end to uger, blive vist efter et klik på den følgende knap:

2018 Scholen Schaakkampioenschappen GLO

Sidst opdateret 28.05.2018 03:35:26, Oprettet af/Sidste upload: surinaamse schaakbond

Slut placering efter 7 runder

Rk.SNrHoldPartier  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
12Vrije School 177001429,50
25O.S. Welgelegen76011226,50
37Vrije School 275021025,00
49R L van Gennipschool7403821,50
53St Vincentius 17403819,00
610St Petrusschool7304615,00
71Kangeroeschool 17304612,00
84Nassy Brouwer7115310,50
98St Vincentius 27106210,00
106Kangeroeschool 2701616,00

Notat:
Tie Break1: Matchpoints (variabel)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints