Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

PMU Chess Club Tournament 2017

последно ажурирање30.09.2017 12:49:14, Creator/Last Upload:

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Adel SakhrYEM0
2Al-Madni YahiyaKSA0
3Al-Sahfy AymenKSA0
4Al-Zahrani AbdullahKSA0
5Badiwalla IshaqIND0
6Daudpota TalhaPAK0
7Malik UmarKSA0
8Orri SultanKSA0