Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Elo fide Sept Catégorie B

последно ажурирање25.09.2017 07:12:08, Creator/Last Upload: madagascar chess-federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.РтгКлуб/Град
1ANDRIAMANDIMBISOA HarisonMAD1890Ica
2RIVOHENINTSOA FinaritraMAD1874Super7
3RAFELIARISAINA RivoMAD1860Cgm
4RAMBININTSOA TiavinaMAD1847Super7
5RALAMBOARISOA EmerlyMAD1824Ica
6RATSIMIKATRY PatrickMAD1811Ica
7VELOMBITA RegisMAD1807Tcc
8RAMORASATA AnjatokyMAD1804Mcg
9ZAKARIASY FanomezanaMAD1775Ica
10HERILALA ManitraMAD1764Cgm
11VALISOA Jean HervéMAD1736Cgm
12RABEMANANJARA MamitianaMAD1729Ica
13ANDRIAMANANA GerardMAD1700Ica