Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Campeonato Paulista Escolar 2017 - 2º ano do Ensino Medio Masculino

последно ажурирање08.10.2017 03:05:32, Creator/Last Upload: andre salama

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФЕД.РтгИРтгНКлуб/Град
1
Silva Vinicius ParenteBRA19660Colégio Albert Sabin
2
Yoshioka AndreBRA19470Colégio Augusto Laranja
3
Damaceno Mateus LimaBRA19450ETEC Uirapuru
4
Freire AironBRA16870ETEC - Assis
5
Yoshioka HugoBRA15790Colégio Augusto Laranja
6
Tanide Gabriel MasaharuBRA15190Escola Municipal de Taubaté
7
Firmino Gabriel CarlosBRA00ETEC RUTH CARDOSO
8
Garcia Gabriel PimentelBRA00Centro Educacional Vila Verde - Pra
9
Paula Luan Araujo deBRA00Instituto Alpha Lumen
10
Silva Klauz Oliveira daBRA00EE Silvia de Mello