Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Campeonato Paulista Escolar 2017 - 1º ano do Ensino Medio Absoluto

последно ажурирање08.10.2017 03:14:18, Creator/Last Upload: andre salama

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Teshima Ricardo Yoshida2168324BRA1925
2Sangiovanni Marcello Gouveia2177200BRA1751
3Agrela Joao Paulo Amorim22708758BRA1659
4De Sousa Alexandre Cavazine S22708774BRA1582
5Sato Leticia Miho2168260BRA1570
6Ferreira Fernando YutakaBRA1273
7Stumpf Marcus Vinicius Teixeira CalejBRA1774
8Rodrigues Gabriel EstevãoBRA1765
9Cassettari AlissonBRA0
10Freire Veridiana LopesBRA0
11Junior Samuel Rodrigues AlbuquerqueBRA0
12Luz Rafael Amorim DiasBRA0
13Macedo Rafael PisaneschiBRA0
14Silva Carlos Henrique Domingues daBRA0