Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Баруун бүсийн багийн аварга шалгаруулах тэмцээн 2017

последно ажурирање16.09.2017 12:19:56, Creator/Last Upload: mongolian chess federation

Пласман со партии

Рк.Екипа123456789 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1Говь-Алтай * 5678914052,5
2Ховд 1 * 77812245,5
3Увс2 * 57812042,0
4Баян-Өлгий4 * 7477811048,0
5Завхан32 * 578034,0
6Тува54 * 687036,0
7Ховд 2242 * 75032,0
8Ховд 3122232 * 63022,5
9Говь-Алтай 20111213 * 0011,5

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: points (game-points)