Note: For at reducere serverbelastningen ved daglig skanning af alle links (dagligt mere end 100.000) af søgemaskiner såsom Google, Yahoo og andre, vil alle links der er ældre hvor slutdatoen er overskredet med mere end to uger, blive vist efter et klik på den følgende knap:

Liga de Ajedrez Por Equipos Del Sureste de Coahuila

Sidst opdateret 05.10.2017 05:37:06, Oprettet af/Sidste upload: eduardo aguilar monterrosas

Slut placering efter 4 runder

Rk.SNrHoldPartier  +   =   -  TB1  TB2  TB3 
11PEONES PASADOS431012,5231,5
22BAMBINOS430112,5035,0
34ITESM FUERZA AZUL A42119,5032,0
45CONSTRUAJEDREZ LATINO42119,0035,5
53CUMBRES42118,5026,5
611ITESM B40317,0030,5
77ULSA B42027,0023,0
86ULSA A40316,5135,0
98COLAM41216,5129,0
109BORREGOS SALTILLO C41033,0027,5
1110HALCONES31022,0016,5

Notat:
Tie Break1: points (game-points)
Tie Break2: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints
Tie Break3: Buchholz Tie-Breaks (sum of team-points of the opponents)