15th Gilan Second League 1396

Organizator(i)Gilan Chess Association
TaraIran ( IRI )
Director turneuBayat, Kiumars (12584827)
Arbitru sefPourhajghanbar,Mohammad(12511870)
ArbitruPorkar, Maryam(22505636) Fahim, Neda(22541799)
Bedenkzeit90 minutes with 30 second increment from move 1
LocatieRasht
Calcul ratingElo
Data2017/10/06 La 2018/02/23
Rating-Ø1316
Program de imperechereSwiss-Manager from Heinz HerzogFisierul Swiss-Manager

Ultima actualizare12.01.2018 17:59:41, Creator/Last Upload: mr. jadidi, hamidreza

Selectia turneului Super League, First League, Second League
LinkuriPagina oficiala a organizatorului
Selectia parametrilor Fara detalii ale turneului, Fara steaguri
ListeLista de start a echipelor
Alcatuirea echipelor cu rezultatele rundelor, Alcatuirea echipelor fara rezultate, Diagrama cu clasamentul dupa runda 8
Lista de start a jucatorilor, Lista alfabetica a jucatorilor, Alphabetical list all groups
Imperecherile echipelorRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Perechile pe meseRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8, Rd.9
Clasamentul dupaRd.1, Rd.2, Rd.3, Rd.4, Rd.5, Rd.6, Rd.7, Rd.8
Cei mai buni jucatoridupa puncte, dupa procentaj
Cei mai buni jucatori pe masadupa puncte, dupa procentaj
Statistici per tara, partide, titluri, Programul de joc, Primii 5 jucatori, Statistica generala, statistica medaliilor
Excel si printPrinteaza lista, Exporta in format Excel (.xls), Exporta in format Excel (.xlsx), Exporta in format PDF

Clasamentul dupa runda 8

LocNr.startEchipaNr. partide  +   =   -  TB1  TB2  TB3  TB4 
19Bashgah Shatranj Pishgam 186111323,5359,30
24Bashgah PishgamGhaleh 185301321,5415,80
38Shahrdai Amlash85211223,0368,80
46Bashgah Shatranj Ebtekar Langrood 185211221,5347,50
53Moassaseh Amoozeshali Damon Fooman85121122,5350,00
67Heiat Shatranj Talesh84311121,0389,80
710Bazargani Khoshgoo Anzali85121120,0348,30
822Taavoni Dehyaran Khashkbijar85031021,0271,00
917Sherkat Gaz85031020,0298,30
102Bashgah Ostad Bozorg Homayoun Toufighi 184221018,0363,50
1111Aramiss Lahijan84221017,5273,30
1212Galeh Toolamat84221017,0306,30
135Kanoon Shatranj Roodsar8413918,5317,50
141Shahrdari Rasht8332918,0328,50
1514Zedeh yad Erfan Jamaati Fooman8413917,0284,00
1616Shahid Soleimani Roodsar8413916,5245,80
1724Nezam Mohandesi Sakhtaman Lahijan8413915,0241,50
1818Shohadaye Saravan8323818,5259,80
1915Bashgah Shatranj Nokhbegan8404817,5233,30
2020Heiat Shatranj Langrood8404817,5199,80
2113Bashgah Shatranj Kish 18404816,0270,30
2219Pendar No8404816,0212,50
2323Bashgah Ostad Bozorg Homayoun Toufighi 28404815,0202,00
2432Karkonan Sazman Mantagheh Azad Anzali8404814,5189,80
2531Bashgah PishgamGhaleh 48404813,5186,30
2621Bashgah PishgamGhaleh 28314715,0253,80
2729Bashgah Shatranj Kish 28314715,0216,00
2834Bashgah Shatranj Kish 38314714,0164,30
2928Shoraye Shahr Bandar Anzali8305615,5210,00
3025Bashgah PishgamGhaleh 38305615,5144,80
3133Kanoon Shatranj Amoozesh $Parvaresh Anza8305613,5131,00
3230Heiat Shatranj Sangar8305611,0175,80
3339Gomrok bandar Anzali8305610,5125,30
3440Kanoon Shatranj Amoozesh $Parvaresh Anza8215515,0129,50
3526Madraseh Shatranj Kish $ Mat Lahijan8215512,5132,80
3638Bashgah Shatranj Pishgam 28215511,066,50
3737Bashgah Shatranj Novin820647,037,80
3827Banovan Lahijan620445,566,30
3936bashgah Shatranj Ebtekar Langrood 2810728,561,30
4035Bashgah PishgamGhaleh 5800803,534,50

Adnotare:
Tie Break1: Matchpoints (2 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: FIDE-Sonneborn-Berger-Tie-Break
Tie Break4: The results of the teams in then same point group according to Matchpoints