Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

2017 BCVO Landswyd Ope

последно ажурирање16.09.2017 14:13:57, Creator/Last Upload: south african chess fed. (licence 42)

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Bester KlugeRSA950
2Boshoff LouisRSA945
3Smith ElricaRSA934
4Smith AneldaRSA920
5Badenhorst HendrikRSA888
6Vosloo JacquesRSA868
7Fourie RethaRSA843
8Grobler BernardRSA800
9De Jager MarneRSA768
10Genis LimariRSA743
11Jooste MarizanneRSA740
12Olivier GerritRSA728
13Janse van Rensburg TheunisRSA725
14Erasmus NatashiaRSA715
15Marnewick IzakRSA713
16Jones AnthonRSA710
17Gilbert CameronRSA705
18Jones WilcoRSA705
19Steyn MarnoRSA688
20Geldenhuys JacoRSA653
21Smit RietteRSA650
22Gilbert ColeRSA645
23Jacobs SebastiaanRSA645
24Kahts DricoRSA645
25Conroy JacobusRSA643
26Mouton AlbertRSA640
27Hanekom DirkRSA635
28Oberholzer HRSA633