Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Okresní přebor Karviná 2017/2018

последно ажурирање04.03.2018 19:07:52, Creator/Last Upload: czech republic licence 107

Пласман со партии

Рк.Екипа123456789 ТБ1  ТБ2  ТБ3 
1Rychvaldský spolek šachový 1945 "C" * 645461739,515,0
2ŠK Karviná "C"2 * 63461637,514,0
3Slavoj Český Těšín "B"42 * 31333,511,0
4TJ Sokol Chotěbuz5 * 14531331,511,5
5TJ Slovan Havířov "C"37 * 771238,014,0
6TJ Sokol Těrlicko444 * 1236,515,0
7SK Slavia Orlová "E"31 * 26927,07,5
8Baník Havířov "D"251½6 * 6923,57,5
9SK Slavia Orlová "F"2522 * 321,04,0

Белешка:
Tie Break1: Matchpoints (3 for wins, 1 for Draws, 0 for Losses)
Tie Break2: points (game-points)
Tie Break3: Points (variabel)