Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

USHUAIA ANIVERSARIO INTERNACIONAL JAQUE MATE $35000 EN PREMIOS Inscripciones ushuaiainternacional2017@gmail.com 54 2901601212

последно ажурирање19.09.2017 15:14:25, Creator/Last Upload: ricardo luna

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1GMLorenzini Martin105570ARG2441
2IMDe Dovitiis Alejo101400ARG2336
3FMVarela Gaston106569ARG2336
4Carballo Alejandro154920ARG2018
5Jurado Gregorio Abraham168866ARG1954
6Flores Machado Damian163520ARG1763
7Fricke Canumil Santiago Aniba173959ARG1736
8Jurado Dario125792ARG1577
9Mamani Martinez Liz Ayelem148016ARG1505
10Gonzalez Brandom152234ARG0
11Yacante Norberto142433ARG0