Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

1st ISLANDS TOUR Tenerife 2018 - GENERAL OPEN (-2000 Elo)

последно ажурирање28.06.2018 10:14:07, Creator/Last Upload: sympa-marketing@bluewin.ch

Податоци за играчот

NOR
ИмеHarstad Christian
Носител2
Национален рејтинг0
Меѓународен рејтинг1985
Рејтинг перформанс1979
FIDE ртг +/-2,4
Поени5
Место4
ФедерацијаNOR
Идентификациски број0
Фиде-ИД1504045
Година на раѓање 1968

 

КолоБо.СНоИмеРтгИРтгНФЕД.ПоениРез.веKртг +/-
1211Jacobs Paul16710BEL3,0w 10,86202,80
225Pirrello Christian19350ITA5,0s 00,5720-11,40
3410Heimbaecher Peter Dr.17580GER2,5w ½0,7920-5,80
4517Baez Luis Adrian16211614ESP3,5s 10,90202,00
531Aledo Yanguas David19861978ESP4,5w 10,502010,00
638Grigioni Giulio18180ITA4,0s 10,72205,60
713Ciampi Vincenzo19590ITA5,0w ½0,5420-0,80