WORLD CHESS TROPHY 2018 - GENERAL OPEN (-2000 Elo)

последно ажурирање17.10.2017 14:08:39, Creator/Last Upload: sympa-marketing@bluewin.ch

ЛинковиПочетна страна на организаторот
Избор на параметри покажите податоци за турнирот
ЛистиСтартна ранг листа, Список на играчи по азбучен ред, Податоци за федерациите, Партиите и Титулите-статистики, Распоред
Префрли во Excel и печатиЛиста за печатење, Експортирај во Excel (.xls), Експортирај во Excel (.xlsx), Префрли во PDF-фајл

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Westerweele Henrik1013319NED1999
2Vespe Francesco810533ITA1935
3Schneider Antonio1304739SUI1859
4Nai Giovanni836737ITA1829
5Grigioni Giulio870943ITA1771
6Guensberg Alex1316443SUI1711
7Brioschi Camillo824968ITA1709
8Alessandro Sergio896543ITA1628
9Cova Ennio835064ITA1625