Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

1st ISLANDS TOUR Tenerife 2018 - MASTER (2000-2399 ELO)

последно ажурирање28.06.2018 16:16:17, Creator/Last Upload: sympa-marketing@bluewin.ch

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1
IMKohlweyer Bernd4600622GER2345
2
Cacciola Alfredo814938ITA2219
3
FMKosov Alexey4148851RUS2208
4
Potterat Marc1301071SUI2130
5
Franco Victor4686322GER2126
6
WFMDe Rosa Mariagrazia815136ITA2120
7
Kovacs Zoltan724769HUN2096
8
Kraus Oliver4618785GER2044
9
Steiner Juraj367516CZE2001
10
Efremov Vladislav44159935RUS1968