Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Torneo Infantil de ajedrez Villa de Zuera Sub 10

последно ажурирање23.09.2017 11:47:14, Creator/Last Upload: ramiro zambrana petisme

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Martinez Arroyo FernandoESP1583
2Munoz Valles JorgeESP1566
3Alzugaray Serrano DanielESP1563
4Aznar Samper AdrianESP1562
5Rosu AlbertoESP1555
6Morales Anadon TomasESP1510
7Alzugaray Serrano LeyreESP1500
8Ramos Redondo NayeliESP1500
9Sgibnev Huayllani Daniel VladESP1500
10Sierra Carceles AthanESP1500
11Torrente Gayarre LorenzoESP1500
12Abanades Carvajal LucasESP0
13Bazgau RaulESP0
14Blanco JorgeESP0
15Carrascon Zenteno DavidESP0
16Clos Montero RubenESP0
17Constante Perez MarinaESP0
18Grasa Sanchez Juan JoseESP0
19Marin DavidESP0
20Rodriguez ManuelESP0
21Sainz Sanchez JavierESP0
22Samson AndreiESP0
23Samson TeodoraESP0
24Sanchez JorgeESP0
25Sanz AdrianESP0