Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

MENDRISIO - MASTER OPEN 2017

последно ажурирање18.09.2017 08:18:03, Creator/Last Upload: sympa-marketing@bluewin.ch

Стартна ранг листа

Бр. ИмеФидеИДФЕД.РтгИРтгНКлуб/Град
1
GMNaumkin Igor4101715RUS24560
2
GMOkhotnik Vladimir14101289FRA24330
3
Zujev Oleg12801585LTU23602384Mendrisio
4
FMPatuzzo Fabrizio1304240SUI23362345Mendrisio
5
IMMrdja Milan14500337CRO22950
6
Medici Simone1325329SUI21902206Chiasso
7
Paleologu Vladimir1305573SUI21792215Lugano Cs
8
Rosin Federico807540ITA21210
9
Schmid Christoph1302353SUI21082185Bern Schwarz-Weiss
10
Regondi Lorenzo2840745ITA20270
11
Rodolfo Masera Giovanni Luca2825614ITA19710
12
Rickly Matthieu1303406SUI19341970Bern Schwarz-Weiss
13
Zaugg Reto1334778SUI17401746Winterthur Sg