Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

FIFTH LADIES GULF CHAMPIONSHIP BLITZ

последно ажурирање08.03.2017 10:41:09, Creator/Last Upload: qatar chess federation

Стартна листа на играчи

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
3GMZhu Chen8600546QAT2419
5WIMAl-Zarouni Kholoud Essa9301194UAE1835
4WCMAl-Khelaifi Aisha12100625QAT1678
2WCMAl Maamari Wafia Darwish9305734UAE1624
1Al Balushi Afra22000321OMA0
6Amal Salim Awadh Bait Baroot22000364OMA0