Забелешка: За да се намали работата на серверот внесувајќи ги сите линкови на пребарувачите Google, Yahoo and Co, сите линкови за турнири постари од 2 недели (време на завршување на турнирот) ќе се прикажат по кликнување на следните копчиња:


покажите податоци за турнирот
 

Турнир, посвящённый Дню Защитника Отечества

последно ажурирање03.03.2017 19:45:39, Creator/Last Upload: qatar chess federation

Стартна ранг листа

Бр.ИмеФидеИДФЕД.Ртг
1Michael KhamatgaleevRUS1635
2Mike ShouerlyUSA1473
3Fares BoumaizaTUN1239
4Vladislav BeerENG1182
5Alexei PospelovUKR1180
6Nikolai OkhlopkovRUS1173
7Kristina DilmacRUS1050
8Abdelaziz YakoutALG0
9Anton BologanMDA0
10Arseniy LoktiukhovRUS0
11Badreldin El GezzeryEGY0
12Daniil SokolovRUS0
13Denis TatlievRUS0
14Dmitriy BeerENG0
15Dmitriy SokolovRUS0
16Lianxin LiuCHN0
17Max SmirnovUSA0
18Mir RizvanPAK0
19Nadin El GezzeryEGY0
20Nuraly BegeevRUS0
21Ruslan BegeevRUS0
22Vitalii GaronBLR0