Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 210.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
117th Caspian Cup International Chess Festival (U2100) IRI
3 Минути
226. posamično državno prvenstvo v standardnem šahu 2019 - D14 SLO
3 Минути
326. posamično državno prvenstvo v standardnem šahu 2019 - F16 SLO
4 Минути
472-й Чемпионат Республики Карелия по шахматам RUS
4 Минути
5Regionální soutež Vysočina východ 2018/2019 družstva CZE
4 Минути
6Первенство г. Минска по шахматам среди девочек до 8 лет BLR
6 Минути
7XVII чемпионат Приволжского федерального округа по блицу среди женщин RUS
6 Минути
817th Caspian Cup International Chess Festival (U1800) IRI
7 Минути
9XVII Чемпионат Приволжского федерального округа по быстрым шахматам среди женщин RUS
7 Минути
10Первенство Казани среди детских коллективов 2004 г.р. и моложе RUS
7 Минути
1117th Caspian Cup International Chess Festival (Youth) IRI
7 Минути
12Первенство Свердловской области среди мальчиков до 9 лет RUS
9 Минути
132018-2019 BURSA OKUL SPORLARI SATRANÇ TAKIM YARIŞMALARI GENÇLER-GENEL TUR
9 Минути
14TORNEO DE AJEDREZ SEMANA BLANCA 2019 ESP
10 Минути
15Февральский Гран-При "Этюд" (турнир 8) RUS
12 Минути
16Чемпионат ДФО по шахматам среди женщин RUS
13 Минути
17Первенство Московского района по шахматам среди школьников до 17 лет 2019 г. RUS
15 Минути
18Чемпионат г.Махачкалы по шахматам среди женщин RUS
15 Минути
19Hong Kong National Chess Championship 2019 HKG
16 Минути
20Чемпионат ДФО по быстрым шахматам среди женщин RUS
16 Минути
21Lietuvos jaunučių šachmatų čempionatas (B10) LTU
17 Минути
22Fars Chess Festival (U18) 1397 IRI
17 Минути
23I Open Internacional Villa de Zújar C.Fide 203867 ESP
17 Минути
24II Torneo Abierto de Ajedrez de Guaynabo Grupo A (Abierta) PUR
18 Минути
25II Torneo Abierto de Ajedrez de Guaynabo Grupo B (U1800) PUR
19 Минути
26II Pullman Riga Old Town Hotel Open Rapid 2019 02.03. LAT
19 Минути
27Чемпионат ДФО по быстрым шахматам среди мужчин RUS
20 Минути
28SCHOOL CHESS CHAMPIONSHIP KR 2019 - U9 Girls [2010-11] KGZ
20 Минути
2926. posamično državno prvenstvo v standardnem šahu 2019 - F14 SLO
20 Минути
30 II Pullman Riga Old Town Hotel Open Blitz 2019 03.03. LAT
20 Минути
3126. posamično državno prvenstvo v standardnem šahu 2019 - D12 SLO
20 Минути
32Lietuvos jaunučių mergaičių šachmatų čempionatas (M12) LTU
20 Минути
33Первенство Свердловской области среди девочек до 9 лет RUS
23 Минути
34II Torneo Abierto de Ajedrez de Guaynabo Grupo C (Unrated) PUR
23 Минути
35III stage ICCC Cup 2019 (blitz) RUS
24 Минути
36Чемпионат ДФО по блицу среди мужчин RUS
24 Минути
37Первенство Московского района по шахматам среди школьников до 15 лет 2019 г. RUS
25 Минути
38Lietuvos jaunių merginų šachmatų čempionatas (M18) LTU
26 Минути
39Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехина. Лига 3.3 RUS
26 Минути
40I stage ICCC Cup 2019 (blitz) RUS
26 Минути
41Olimpiada Estatal Tabasco 2019 Femenil 2005-2007 MEX
27 Минути
42Чемпионат ДФО по блицу среди женщин RUS
28 Минути
4346º Torneo Internacional de Ajedrez de La Roda ESP
29 Минути
4426. posamično državno prvenstvo v standardnem šahu 2019 - D16 SLO
30 Минути
45Квалификационный турнир в Центре имени А.А. Алехина. Лига 3.2 RUS
33 Минути
46Чемпионат ДФО по шахматам среди мужчин RUS
34 Минути
47Полуфинал первенства Оренбурга среди мальчиков и девочек 2010-2011 г.р и моложе RUS
34 Минути
4826. posamično državno prvenstvo v standardnem šahu 2019 - F12 SLO
35 Минути
49Турнир 1 юношеского разряда RUS
36 Минути
50ALL AFRICA GAMES (AAG) CHESS KENYA QUALIFIERS 2019 (Final Phase) LADIES SECTION KEN
36 Минути