Добредојдовте во турнирската база на податоци на chess-results.com

Chess-Results.com е моќен и посветен сервер само за chess-results.

Архивата на турнири на chess-results.com содржи повеќе од 150.000 турнири од целиот свет, од клупски турнири од Европски шампионати и шаховски Олимпијади. Ова е овозможено од програмот на Swiss-Manager, од административните програми за шаховски натпреварувања, кои соработуваат многу тесно со chess-results.com.

Барај турнир

Овде можете да побарате турнир и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel конечните резултати, парувањата во колата, табели со партии и др.

Барај играч

Овде можете да ги пронајдите сите турнири каде играчот играл и да ги прикажете/печатите/извезете во Excel сите детали за играчот и турнирите.

Барај партија

Овде можете да ги пребарате партиите и да ги погледате online или да ги презевмете во PGN формат.

Контакт

За прашања, предлози и критики Ве молиме да ми пратите (Heinz Herzog) E-mail на :
contact@chess-results.com (Please in English or German)

Избор на турнир

Сортирај спрема

Бр.ТурнирФЕД.знамепоследно ажурирање
1Campeonato Nacional U18 Absoluto - 2021 CRC
2 Минути
2Segunda Fase del Campeonato Nacional de Ajedrez 2021 NCA
3 Минути
3Cours élite du dimanche H2021 CAN
6 Минути
4V Open de nau64 Online Inscripciones: 099 556 123 Plataforma de juego de nau64.com URU
9 Минути
5Tematiskais šaha turnīrs ''Spāņu atklātne'' 25.01.2021. LAT
9 Минути
6Torneo Presencial Infantil Categoria S-14 ARG
9 Минути
7CUPA UNIRII OPEN 21.01- 24.01.2021 ROU
11 Минути
8III SOCIAL PALACIO DE PIONEROS 2021 grupo B ESP
12 Минути
9Campeonato Nacional U18 Femenino - 2021 CRC
13 Минути
108th Mobile Chess x Community Hero Championship 2021 (ARENA U12B) MAS
14 Минути
1115. Tradicionalni Svetosavski sahovski turnir BIH
17 Минути
12Campeonato Estadual Rápido 2020 - FEXEG BRA
18 Минути
13Torneo ABIERTO DEL CAFE Sub-2000 Fundadores COL
22 Минути
14Campeonato Estadual Blitz 2020 - FEXEG BRA
26 Минути
15Torneo Cerrado Santa Cruz de La Palma ESP
26 Минути
16Campeonato Nacional U10 Absoluto - 2021 CRC
30 Минути
17Campeonato Nacional U14 Absoluto - 2021 CRC
32 Минути
18Cornwall Winter Congress ENG
32 Минути
19Otevřené MČR amatérů v blitz šachu 2021 (FIDE blitz open rating max. 2299) CZE
33 Минути
20Weekend Sahist Bucurestean 34 (05-07 februarie 2021) ROU
33 Минути
21Otevřené MČR amatérů v šachu 2021 (FIDE open rating max. 2199) CZE
34 Минути
22Cornwall Winter Congress ENG
39 Минути
23III SOCIAL PALACIO DE PIONEROS 2021 grupo A ESP
40 Минути
24ПЕРВЕНСТВО г.ОБНИНСКА ПО КЛАССИЧЕСКИМ ШАХМАТАМ RUS
43 Минути
25ПЕРВЕНСТВО г.ОБНИНСКА ПО КЛАССИЧЕСКИМ ШАХМАТАМ RUS
45 Минути
26Првенство ШК Омладинац за 2021. годину - Кадети SRB
48 Минути
278th Mobile Chess x Community Hero Championship 2021 (ARENA U12G) MAS
52 Минути
28TORNEO MUNICIPAL EFEMERIDES DE SABANALARGA COL
54 Минути
29ZONA A GAMBITO LATINO (17º Torneo) FID
54 Минути
3021. MEMORIJALNI ŠAHOVSKI TURNIR "MEHO RAHMANOVIĆ - MEX 2021" BIH
56 Минути
31Torneo IRT Nueva Era BOL
58 Минути
32Skákþing Reykjavíkur 2021 ISL
1 Часови 1 мин.
3320th Bahrain Chess Academy Rapid Fide Rated | 27-01-2021 BRN
1 Часови 1 мин.
34Wiener Kinderliga Wettkampf 1 AUT
1 Часови 1 мин.
35GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NAM 17-18 ( Lớp 11&12) VIE
1 Часови 2 мин.
36GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NAM 16 ( Lớp 10) VIE
1 Часови 3 мин.
37GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NAM 14-15 ( Lớp 8 đến 9) VIE
1 Часови 3 мин.
38Campeonato Nacional U14 Femenino - 2021 CRC
1 Часови 4 мин.
39GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NAM 12-13 ( Lớp 6 đến 7) VIE
1 Часови 4 мин.
40GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NAM 10-11 ( Lớp 4 đến 5) VIE
1 Часови 5 мин.
41GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NAM 9 ( Lớp 1 đến 3) VIE
1 Часови 5 мин.
42GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NỮ 17-18 ( Lớp 11&12) VIE
1 Часови 6 мин.
43GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NỮ 16 ( Lớp 10) VIE
1 Часови 7 мин.
44GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NỮ 14-15 ( Lớp 8 đến 9) VIE
1 Часови 7 мин.
45GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NỮ 12-13 ( Lớp 6 đến 7) VIE
1 Часови 8 мин.
46Petrograd District Rapid 2021-2 RUS
1 Часови 8 мин.
47Iran Open U16 Championsips آزاد زیر 16 سال IRI
1 Часови 8 мин.
48GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NỮ 10-11 ( Lớp 4 đến 5) VIE
1 Часови 9 мин.
49GIẢI CỜ VUA HKPĐ TỈNH THÁI NGUYÊN LẦN THỨ XVII NĂM HỌC 2020-2021 NỘI DUNG: CỜ NHANH NỮ 9 ( Lớp 1 đến 3) VIE
1 Часови 10 мин.
50Blitzul de la ora cinci 14 (7 februarie 2021) ROU
1 Часови 12 мин.
Сервер на Chess-Tournament-Results © 2006-2021 Heinz Herzog, CMS-Version 25.08.2020 09:21
PixFuture exclusive partner, masthead